logo preloader
Mobile Menu

Pakiety pobytowe

Jak zwiększyć sprzedaż w obiekcie hotelowym

Wyjeżdżanie stało się modne, to wiemy. Gdyby nie covid, ilość podróżujących osób w 2021 roku znów pobiłaby rekord zeszłoroczny. Na spotkaniach, imprezach wszyscy opowiadają gdzie byli, jak odpoczywali, podróżowali, co widzieli i przeżyli. Na social mediach jest to najbardziej widoczne. Użytkownicy oprócz postów z selfiakami z hotelowego basenu meldują się w różnych miejscach globu, z cudownymi widokami w tle. Często sytuacja zmusza rodaków do podróżowania po Polsce, a niektórzy świadomie dokonują tego wyboru, doceniając uroki naszego kraju. Dla tych właśnie warto się starać.

Zastanawiasz się jak zwiększyć sprzedaż?

Oferty specjalne, pakiety pobytowe, czy pobyty pakietowe – niezależnie od nazwy, polecamy!

 • po pierwsze – sprzedajesz dłuższy pobyt za określoną kwotę, jeśli nawet z rabatem, masz Gości u siebie i zapewnione obłożenie w obiekcie.
 • po drugie – dni przyjazdu i wyjazdu są zdefiniowane, to skłania do dokonania zdecydowanego wyboru oferty przez Gości, cennik pokazuje dokładnie na jaki zakres dat obowiązuje oferta. Goście traktują to jak okazję.
 • po trzecie – pakiety hotelowe często są rabatowane, zatem promocyjne, a do tego pokazujące specjalne atrakcje w hotelu, gratisy, coś więcej niż tylko sam pobyt.
 • po czwarte – od kilku lat cieszą się w Polsce powodzeniem - i trzeba to wykorzystać.
 • i po piąte – goście wiążą z nimi promocje, gratisy, specjalne upusty, atrakcje dla dzieci i super oferty, rabaty, darmowe wstępy, nawet jeśli te oferowane są zawsze. Goście lubią z takich ofert korzystać.

Zastanów się co możesz swoim Gościom zaproponować i jaka cena jest Twoją optymalną. Przemyśl też, czy ofertę specjalną chcesz zaoferować na terminy oblegane, czy raczej na te niezbyt popularne. A może na te i na te? Co jest priorytetem – obłożenie w hotelu czy zysk? Kim jest Twój gość docelowy – rodziną z dziećmi czy parą seniorów? Kogo chcesz przyciągnąć? Na jakim terminie Ci zależy? To wszystko zadecyduje o kształcie oferty specjalnej, co będzie zawierała, na ile wcześniej będzie można ją rezerwować, i na jakich zasadach.

Gdzie zamieścić ofertę?

Przemyśl w jaki sposób dotrzeć ze swoją specjalną ofertą do gości, jakimi kanałami? Może to być Twoja strona www – wręcz powinna, mogą social media. Warto zastanowić się nad platformami agregującymi takie oferty, albo nad reklamą na facebook. Możliwości jest mnóstwo. Trzeba ogłosić swoje oferty tam, gdzie szukają Cię Goście. Nie zapominajmy o Booking. Z pewnością tam jest Twój obiekt.

Jak stworzyć pakiety pobytowe?

W extranecie Booking są gotowe szablony promocji, wystarczy je tylko włączyć. Możesz ją utworzyć w swoim programie do rezerwacji online lub na portalu rezerwacyjnym. Dobrą opcją są też social media. Przede wszystkim ofertę musi promować jakieś ciekawe, unikalne zdjęcie. Po drugie nazwa oferty - nie może być zbyt długa, ale musi do skorzystania z oferty zachęcać. Ważne jest wyeksponowanie atutów pakietu. Nie może zabraknąć tego, co dana oferta zawiera, za co płaci klient, co otrzyma w zamian.
 

Co taka oferta powinna zawierać?

Przede wszystkim termin w jakim obowiązuje i ceny. Ze strony technicznej – zdjęcie, tytuł, krótki tekst reklamowy oraz atuty. Jeśli taka oferta pobytowa ma być przedstawiana w formie graficznej wszystko musi być spójne. Zdjęcie lub grafika mają być wizytówką takiej promocji. Cena, bądź procent rabatu, muszą być wyrażone w jak najbardziej atrakcyjnej formie. Ważne informacje, lecz w skrótowej formie.
Jeśli pakiet hotelowy ma formę cennika specjalnego w systemie rezerwacji online – musi zawierać zdjęcie, nazwę oferty, opis pakietu pobytowego, a w nim – co składa się na tą ofertę oraz ceny. Goście muszą wiedzieć czy jest wyżywienie, w jakiej jest formie, czy jest parking, na ile nocy minimum muszą przyjechać, jakiego standardu pokoi dotyczy, w jakich widełkach czasowych mogą planować przyjazd i wyjazd, i oczywiście jakie czekają ich atrakcje, gratisy, na co ciekawego mogą liczyć.

Opis takiej oferty pobytowej musi zawierać absolutnie wszystkie szczegóły, najlepiej wypunktowane i ujęte w proste komunikaty. Można darować sobie wyposażenie pokoi, jeśli oferta nie jest przywiązana do standardu pokoju. Wyposażenie Gość zawsze może sprawdzić w opisie pokoju, a nie oferty. Ważne aby znalazła się informacja o dzieciach, czy pakiet hotelowy jest również dla nich. Jeśli obiekt oferuje jakieś wstępy, darmowe usługi – musi to być bardzo szczegółowo sprecyzowane. Przykładowo wstęp do SPA – na jakie zabiegi, ile osób i na jaki czas.

Pakiet hotelowy musi być wyczerpująco i zwięźle opisany, z uwzględnieniem najważniejszych informacji:

 • dla kogo jest stworzony (rodziny z dziećmi, seniorzy)
 • czy dzieci są mile widziane, czy śpią na łóżkach z rodzicami
 • na jaki zakres dat obowiązuje
 • jaka jest jego cena
 • wysokość rabatu (jeśli jest i na co)
 • co zawiera się w cenie pakietu:
 1. ilość noclegów
 2. zakres wyżywienia (dokładnie - ile śniadań, obiadów, kolacji, bufetów)
 3. opcje dodatkowe (animacje dla dzieci, spa itp.)
 4. atrakcje (dyskoteka, kulig)
 5. wstępy wliczone w pakiet (na stok narciarski)
 • dopłaty (przykładowo ręczniki, szlafrok, klapki)
 • dodatkowe informacje (pobyt psa, wymagane łóżeczko)

Rezerwacja pakietu hotelowego powinna być możliwa poprzez własną stronę www. Pakiety pobytowe i oferty specjalne powinny prezentować się zachęcająco, a ich wybór powinien być bardzo prosty i automatycznie przenosić do rezerwacji online w danym terminie.

Takich ofert obiekt może stworzyć n-. Nie ma ograniczeń. Są takie hotele, które nie funkcjonują w inny sposób, wszystkie cenniki to pakiety. Przeważnie dotyczy to obiektów oferujących strefę SPA i basenową, przykładowo boiska, korty czy rehabilitację.
 

Nie martw się, jeśli nie masz basenu. Pakiet pobytowy można stworzyć przy każdej okazji – pobyt urodzinowy, złota jesień w górach, romantyczne walentynki, czy nawet pobyt z okazji pracy zdalnej, albo last minute.


Sprawdź co oferuje konkurencja, wszystko ma znaczenie. Zawsze jest coś, co może wyróżnić Twój obiekt. Atuty należy podkreślać, nawet jeśli jest to ‘tylko’ pyszne śniadanie i widok na panoramę gór.

Pakiety hotelowe warto oferować zawsze, ponieważ Goście ich poszukują. Jest to fantastyczna metoda sprzedaży pokoi i oferty obiektu hotelowego.

Dla Gości:

 • pakiet pobytowy zawiera więcej niż zwykły, standardowy pobyt,
 • często cena pojedynczego noclegu jest dużo niższa,
 • oferta jest precyzyjna i zwięzła, gość wie na co może liczyć,
 • Gość ma możliwość dokonania rezerwacji wcześniej, za to na korzystnych warunkach.

Dla hotelu:

 • Gość przyjeżdża w określonym pakietem terminie,
 • dzięki sprecyzowaniu, co zawiera pakiet pobytowy, hotel dysponuje wszystkim czego potrzebuje,
 • wcześniejsze dokonanie rezerwacji zapewnia środki finansowe dla obiektu dużo wcześniej,
 • wiele możliwości sprzedaży pakietów hotelowych,
 • oferty specjalne sprzedają pokoje znacznie szybciej niż oferta standard.

 

Zatem - czas pakiety hotelowe!


Systematyczna komunikacja
Dzięki Rentlab w końcu nasze media społecznościowe działają. Prowadzimy je z pomysłem i przygotowaną wcześniej strategią. Widzą i doceniają to nasi fani. Widzimy jak wiele osób poprzez portale społecznościowe trafia na naszą stronę, a my mamy szybki i ciekawy kanał do dzielenia się pomocnymi informacjami

Monika Engel Taniec do Kwadratu

Wsparcie na 5 z +
Pan Jakub z Rentlab zaoszczędził dla nas mnóstwo czasu. Od rezerwacji zapisywanych w excelu do systemu rezerwacyjnego wdrożonego wraz z nową stroną przeniósł nas szybko. To, co zasługuje na uwagę to wsparcie w całym procesie, które trwa do dziś. Mogę naszą współpracę określić dwoma słowami - dostępność oraz zaangażowanie! 

Stanisław Górawski Hotel Belweder

Strona przynosząca zyski
Strona mojej firmy nabrała zupełnie nowego kształtu. Dzięki współpracy z Rentlab wkroczyliśmy w pełen profesjonalizm. Świetnie pokazana oferta, wdrożenie systemu rezerwacji, spójność i czytelność strony. Tego nam było trzeba!

Wojciech Matanyj Górska Grupa Inwestycyjna

Strategia, która działa
Rozwiązania, które wdrożyliśmy dzięki Rentlab wprowadziły nas w XXI wiek. Oszczędność czasu, świetne możliwości, jakie daje nasza nowa strona, zadowolenie klientów i uproszczenie całego procesu wyszukiwania ofert. Cieszę się, że trafiłem na tę ekipę. Nie często zdarza się spotkać tak odpowiedzianych i kreatywnych ludzi.

Małgorzata Gluza Biuro Nieruchomości M2

Firma z ludzką twarzą
Rentlab to ludzie, którzy do realizacji podchodzą z profesjonalizmem, otwarciem i zrozumieniem. Ludzka strona firmy to jest to czego szukałem i potrzebowałem. Ogromnie polecam, bo elastyczność i działania z pomysłem, to jest to, czego bardzo potrzebowałem. To relacja na lata!

Paweł Tuła PT Outdoor Shooting Experience

Doświadczenie, wiedza, ogrom umiejętności.

Zaufaj nam już teraz, a zwiększymy rozpoznawalność Twojej firmy i krok po kroku doprowadzimy Cię do miejsca, w którym osiągniesz wymarzony cel i zysk. 

strony internetowe dla hoteli, firm, biur nieruchomości, biur podróży

Strony internetowe

Stworzymy Twoją stronę opierając jej działanie na sprawdzonych narzędziach, równocześnie projektując ją tak, aby w pełni spełniała Twoje potrzeby. Czytaj więcej...

System rezerwacji hotelowych

System rezerwacji hotelowych

Zaoszczędzisz swój czas mając narzędzie, które usprawni wszystkie Twoje działania, sprzedaż, rezerwacje.

Czytaj więcej
Marketing treści

Marketing treści

Słowa mają moc, a my po brzegi wypełnimy nimi Twoją stronę, blog czy newsletter.

Czytaj więcej
Strategia marki

Strategia marki

Ustalimy cel i rozpiszemy, jak krok po kroku dążyć do jego osiągnięcia. Jeśli chcesz – pomożemy Ci wdrożyć to w życie. Czytaj więcej...

Prowadzenie i reklama w social mediach

Prowadzenie i reklama w social mediach

Zbudujemy Twoją społeczność na portalach społecznościowych oraz wykorzystamy ich ogromny potencjał reklamowy.

Czytaj więcej
Wsparcie techniczne i merytoryczne

Wsparcie techniczne i merytoryczne

Pomożemy technicznie i merytorycznie na każdym etapie naszej wspólnej drogi, a w opcji premium, będziesz miał nas 24h/7.

Czytaj więcej

© 2024 RentLab.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.