logo preloader
Mobile Menu

Rezerwacje poprzez stronę www hotelu

Jak się do tego zabrać?

Wiele z hoteli obawia się, że nie ogarnie rezerwacji przez własną stronę www. Inne hotele nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez tej formy rezerwacji. I mają rację!

Rezerwacja online poprzez stronę hotelu to same korzyści. Taka rezerwacja jest bezpośrednia i bezpieczna dla Gościa. Nie ponosi za sobą kosztów prowizji. Identyfikuje hotel w świadomości rezerwującego bardziej, niż gdyby tej rezerwacji dokonywał poprzez kanał sprzedaży. Posiadanie silnika do rezerwacji na stronie to również prestiż dla hotelu czy apartamentu. Wręcz dzisiejsze must have.

Jak się do tego zabrać?

Nie jest to takie trudne, jakby się mogło wydawać. Trzeba tylko przemyśleć kilka kwestii i dokonać wyboru. Na rynku jest mnóstwo systemów rezerwacji online czy programów hotelowych posiadających booking engine na stronę obiektu. Kwestia wyboru odpowiedniego dla swojego obiektu hotelowego. Dobry silnik do rezerwacji online na stronę (tak zwany booking engine) powinien posiadać kilka ważnych cech, by ułatwić sprzedaż pokoi i dokonywanie ich zakupu poprzez stronę hotelu.

Dobry silnik do rezerwacji online:

  1. Powinien składać się z dwóch części – silnika (pluginu) na stronę oraz panelu administracyjnego do zarządzania rezerwacjami, cenami i pokojami. Składowa na stronie widoczna jest tylko dla Gości, natomiast składowa recepcyjna tylko dla personelu hotelowego.
  2. Intuicyjny i prosty w obsłudze, z przyjazną szatą graficzną zarówno po jednej, jak i drugiej stronie. Gość nie może gubić się w zawiłościach silnika. Musi łatwo i intuicyjnie dokonać rezerwacji online na stronie hotelu dosłownie w kilku prostych krokach (3 do 5).
  3. Musi być w pełni responsywny, czyli dopasowywać się do rozmiarów urządzeń mobilnych. W dzisiejszych czasach to absolutna konieczność. Zdecydowana większość Gości (86% ) preferuje rezerwację online, z czego 74% wybiera urządzenia mobilne.
  4. Musi prezentować zdjęcia pokoi. Dlaczego to absolutna konieczność? Specjaliści marketingu hotelowego zgodnie twierdzą, że Goście wyboru dokonują na podstawie zdjęć, tego co widzą, rzadko na podstawie treści. Grafika musi być nienarzucająca się, lekka, nie męcząca oczu.
  5. Silnik do rezerwacji online na stronie hotelu powinien umożliwiać natychmiastową płatność online. Wybór operatora z pewnością będzie powiązany z wyborem silnika do rezerwacji, ale dobry system umożliwi wybór spośród kilku. Gość musi mieć możliwość opłacenia zadatku/zaliczki natychmiast przy dokonaniu rezerwacji online.
  6. Oczywistym wydaje się fakt, że plugin do rezerwacji powinien umożliwiać rezerwację w kilku językach, adekwatnie do wyboru wersji językowej strony, na jakiej jest osadzony. Co za tym idzie rezerwacja ta może być opłacona w innej walucie i taka opcja też powinna być możliwa do wyboru w silniku rezerwacji.

Plugin, silnik, booking engine – jakkolwiek go nazwiemy musi być osadzony na stronie w sposób estetyczny i taki, by łatwo go było na tej stronie zobaczyć. Sama instalacja powinna być też prosta i nie wymagać angażowania sztabu informatyków. Przeważnie jest to kilka linijek kodu do wklejenia w źródło strony. Dobry system do rezerwacji online może pracować na kilku stronach jednocześnie. Jeśli więc hotel ma kilka domen, nie ma problemu.

Warto też przy wyborze kierować się kompatybilnością systemu do rezerwacji z programem hotelowym czy też z kasami fiskalnymi. Należy sprawdzić czy system ma potrzebne nam funkcje – np. raporty, konta użytkowników czy opcje wydruku kart meldunkowych.

Byłoby idealnie, gdyby posiadał Channel Manager. To narzędzie znacznie ułatwia pracę i zapobiega overbookingowi, gdyż pozwala zarządzać wszystkimi rezerwacjami z jednego miejsca!Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Systematyczna komunikacja
Dzięki Rentlab w końcu nasze media społecznościowe działają. Prowadzimy je z pomysłem i przygotowaną wcześniej strategią. Widzą i doceniają to nasi fani. Widzimy jak wiele osób poprzez portale społecznościowe trafia na naszą stronę, a my mamy szybki i ciekawy kanał do dzielenia się pomocnymi informacjami

Monika Engel Taniec do Kwadratu

Wsparcie na 5 z +
Pan Jakub z Rentlab zaoszczędził dla nas mnóstwo czasu. Od rezerwacji zapisywanych w excelu do systemu rezerwacyjnego wdrożonego wraz z nową stroną przeniósł nas szybko. To, co zasługuje na uwagę to wsparcie w całym procesie, które trwa do dziś. Mogę naszą współpracę określić dwoma słowami - dostępność oraz zaangażowanie! 

Stanisław Górawski Hotel Belweder

Strona przynosząca zyski
Strona mojej firmy nabrała zupełnie nowego kształtu. Dzięki współpracy z Rentlab wkroczyliśmy w pełen profesjonalizm. Świetnie pokazana oferta, wdrożenie systemu rezerwacji, spójność i czytelność strony. Tego nam było trzeba!

Wojciech Matanyj Górska Grupa Inwestycyjna

Strategia, która działa
Rozwiązania, które wdrożyliśmy dzięki Rentlab wprowadziły nas w XXI wiek. Oszczędność czasu, świetne możliwości, jakie daje nasza nowa strona, zadowolenie klientów i uproszczenie całego procesu wyszukiwania ofert. Cieszę się, że trafiłem na tę ekipę. Nie często zdarza się spotkać tak odpowiedzianych i kreatywnych ludzi.

Małgorzata Gluza Biuro Nieruchomości M2

Firma z ludzką twarzą
Rentlab to ludzie, którzy do realizacji podchodzą z profesjonalizmem, otwarciem i zrozumieniem. Ludzka strona firmy to jest to czego szukałem i potrzebowałem. Ogromnie polecam, bo elastyczność i działania z pomysłem, to jest to, czego bardzo potrzebowałem. To relacja na lata!

Paweł Tuła PT Outdoor Shooting Experience

Doświadczenie, wiedza, ogrom umiejętności.

Zaufaj nam już teraz, a zwiększymy rozpoznawalność Twojej firmy i krok po kroku doprowadzimy Cię do miejsca, w którym osiągniesz wymarzony cel i zysk. 

strony internetowe dla hoteli, firm, biur nieruchomości, biur podróży

Strony internetowe

Stworzymy Twoją stronę opierając jej działanie na sprawdzonych narzędziach, równocześnie projektując ją tak, aby w pełni spełniała Twoje potrzeby. Czytaj więcej...

System rezerwacji hotelowych

System rezerwacji hotelowych

Zaoszczędzisz swój czas mając narzędzie, które usprawni wszystkie Twoje działania, sprzedaż, rezerwacje.

Czytaj więcej
Marketing treści

Marketing treści

Słowa mają moc, a my po brzegi wypełnimy nimi Twoją stronę, blog czy newsletter.

Czytaj więcej
Strategia marki

Strategia marki

Ustalimy cel i rozpiszemy, jak krok po kroku dążyć do jego osiągnięcia. Jeśli chcesz – pomożemy Ci wdrożyć to w życie. Czytaj więcej...

Prowadzenie i reklama w social mediach

Prowadzenie i reklama w social mediach

Zbudujemy Twoją społeczność na portalach społecznościowych oraz wykorzystamy ich ogromny potencjał reklamowy.

Czytaj więcej
Wsparcie techniczne i merytoryczne

Wsparcie techniczne i merytoryczne

Pomożemy technicznie i merytorycznie na każdym etapie naszej wspólnej drogi, a w opcji premium, będziesz miał nas 24h/7.

Czytaj więcej

© 2022 RentLab.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.